Automatizace budov

V dnešních budovách (domácnosti či firmy) se používá až několik desítek zařízení nebo spotřební elektroniky. Každé zařízení má vlastní ovládání, ale žádné neví, co zrovna dělá jiné zařízení. Uživatel budovy je tak často ztracený, co má v daný moment správně ovládat. Není to chytré a ani pohodlné.

V chytrém domě, bytu, kanceláři nebo provozu jsou pomocí řešení Loxone propojeny technologie od regulace topení, chlazení, stínění, osvětlení, fotovoltaiky a dalších zařízení v jeden optimálně řízený systém. Cílem je úspora, snadné ovládání a více bezpečí pro uživatele – inteligentní budova ví, co má v danou chvíli udělat.

Ideální teplota – topení, chlazení, ventilace

Koordinované řízení vytápění, chlazení a ventilace pomocí systému Loxone umožní snadné a rychlé nastavení individuální teploty v každé místnosti podle aktuálních potřeb. Samoučící režim ví, kdy je potřeba začít budovu chytře a komfortně vytápět nebo chladit. Odeberte tolik energie, kolik potřebujete.

Více informací na webu Loxone

Inteligentní stínící technika

Systém Loxone zvládne ovládat jakýkoli typ stínící techniky – žaluzie, rolety nebo markýzy. Automatické ovládání stínící techniky umí kromě počasí vhodně reagovat i na denní dobu a roční období. Správně nastavený program zabrání přes den zbytečnému přehřívání vnitřních prostor, v noci pak úniku tepla.

Více informací na webu Loxone

Nové možnosti chytrého osvětlení

Osvětlení s Loxone nabízí variabilní možnosti ovládání prostřednictvím běžného vypínače, ale také pomoci pohybového senzoru, vstupem z časovače nebo na dálku v telefonu, tabletu či počítači. Světla je možné libovolně kombinovat do světelných scén pro vytvoření individuální atmosféry. Stisknutím tlačítka se rozsvítí požadované osvětlení, nastaví se barva a intenzita.

Více informací na webu Loxone

Efektivní využití energie

Inteligentní regulace vytápění v kombinaci se stínící technikou umožní spotřebovat jen nutné množství energií, jaké je aktuálně na vytápění nebo chlazení místností potřeba. Využít je možné i nastavení centrální funkce pro odpojení spotřebičů v době, kdy nikdo není doma. Nové možnosti pak nabízí integrace fotovoltaiky a efektivní využití vlastní vyrobené elektřiny.

Více informací na webu Loxone

Soukromé wellness

Saunu, výřivku, bazén a další wellness lze snadno propojit s ovládacím systémem inteligentní domácnosti Loxone. Wellnes je tak možné zapnout a ovládat z domu nebo na dálku. S Loxone soukromé wellness dostává úplně jiný rozměr – vlastní programy, aktivace tlačítkem nebo na dálku, přehled o spotřebě energie.

Více informací na webu Loxone

Monitoring – přehled a kontrola

Loxone Miniserver nabízí jednoduše sledovat různé veličiny v domě – teplotu, vlhkost, úroveň CO2 apod. Data jsou zaznamenává a zobrazena v přehledných statistikách s možností exportu do aplikace Excel. Miniserver také umožňuje automaticky upozornit uživatele na událost v domě formou SMS, telefonátu a nebo emailu.

Více informací na webu Loxone

Ovládání kdykoliv a odkudkoliv

Ovládat chytrou domácnost je možné klasicky přes tlačítka, ovladač nebo na mobilním telefonu, tabletu a počítači. Nejdůležitějším ovladačem je však stále tlačítko na zdi, které nyní nabízí nové možnosti, jak jednoduše ovládat inteligentní byt. Například jedním stisknutím se zapnou světla, s každým dalším stisknutím se spustí předdefinovaná světelná scéna. Dvojstiskem se vypne vše v místnosti a trojstiskem se vypne vše v celé domácnosti.

Více informací na webu Loxone

Více možností využití...

S Loxone inteligentní domácností lze řídit téměř vše, nejen vytápění a chlazení, osvětlení, stínící technika či wellness, ale i automatické dveře a vrata, lze vytvořit přístupový systém – elektronický klíč nebo domácnost zabezpečetit alarmem s integrovaným kamerovým systémem. Více možností využití systému Loxone na webu výrobce.

Loxone Electronics je rakouská společnost, která se zaměřuje na vývoj a výrobu řešení pro ovládání domů, bytů či komerčních objektů. Společnost dodává vlastní řešení domácí automatizace, které je výkonné, spolehlivé, úsporné a zároveň cenově dostupné. Srdce domácí automatizace od společnosti Loxone tvoří centrála Loxone Miniserver. Loxone Extension pak umožňují systém domácí automatizace flexibilně rozšířit o další vstupy a výstupy.

MINISERVER

Optimální řešení pro nové domy. Miniserver a rozšíření Extensions jsou určeny pro montáž do elektro rozvaděče na DIN lištu.

MINISERVER GO

Optimální řešení pro již hotové domy a renovace. Miniserver Go je možné umístit všude tam, kde je snadné přivést internetové připojení.

Výhody chytrého bydlení